Provoz tohoto blogu definitivně ukončen.

Komplici 4

30. srpna 2013 v 23:07 | Asway |  KompliciKapitola 4: Plán a mrtvý bratr
Právě jsem se chystal chytit ho pod krkem a mlátit s ním o zeď, když v tom někdo zaklepal na dveře cely. Byla to Sakura. "Naruto vás pozval na poradu, koná se v šest..." oznámila a pak si všimla napětí ve vzduchu. "Stalo se tady něco?" Zavrtěl jsem hlavou.
"My asi nepřijdeme..." ušklíbl se Deidara, ale tak, aby to Sak neviděla.
"Bude se tam projednávat i to, co se stalo Tem." Pak odkráčela. Byl jsem si jistý, že budu donucen jít tam taky, přestože mě to ani trochu nezajímá. Nechápu, proč jsem Deidarovi slíbil, že mu pomůžu v pomstě.
Šest hodin večer. Zaklepali jsme na dveře Narutovy cely. Otevřel nám nějaký kluk, podle toho, jak ho oslovovali, poznal jsem, že je to Neji, Hinatin bratranec z druhého kolena. Mlčky kývnul ke stolu, kde už všichni seděli, asi přišli dřív.
Sedli jsme si k nim. Naruto vytáhl papíry a zdviženou rukou dal najevo, že bude mluvit. "Toto je osmdesátá druhátá schůzka rady. Vítáme mezi sebou nováčka... Sasukeho Uchihu, řekni zbytku rady něco o sobě, ať víme, s kým sedíme u stolu."
Neochotně jsem promluvil. "Jmenuju se Sasuke, mám osmnáct let." Pak jsem zmlkl, nikdo nic nenamítal, ale všichni si mě prohlédli.
"Dobře. Dnešním prvním bodem je dnešní ráno," rozhlédl se po ostatních a mrkl na Sakuru, která se usmála a chopila se slova, jako správná mluvčí. "Dnes ráno jsme jistě všichni slyšeli křik z pokoje Temari, nemám pravdu? Byla zbita přáteli synů dozorců. Víme jedno jméno. Ino Yamanaka, teď bych poprosila Deidaru, aby nám objasnil, kdo Ino je."
Jmenuje se Ino Yamanaka, má sedmnáct let. Pochází s prachaté rodiny sobeckých lidí, kteří myslí jenom na sebe. Nemá sourozence a její rodiče jsou vysoce známí právníci. Její přítel Moto, je synem jednoho z dozorců. Její zábava spočívá z utrpení lidí.
Studuje střední školu a je naprosto blbá. Neumí žádný jazyk pořádně, ani Češtinu, a to je co říct, neumí matematiku, nedokáže udělat ani kotoul. Je strašně pomalá, tlustá a sprostá jako dřevorubec, kterému se nedaří porazit strom. Chodí oblečená ve značkových věcech, které jí absolutně nesedí.
Líbí se jí kluci, kteří frajeří, nějací rebelové a nejlépe kriminálníci. Jednou s ní chodil Moto, ale po týdnu zdrhl, takže nedoporučuju si s ní něco začínat. Chová se jako kluk, pere se a chodí jako boxer nebo kovboj. Nejradši jí čokolády a salámy, takže je strašně špekatá, co k tomu dodat, no holka k popukání.
Jeho poznámka vyvolala smích, ale po chvíli se všichni zamysleli a vymysleli, jak se pomstít. No a hlavní roli tam budu hrát já a Naruto.
Sasuke se začne zajímat o Ino, a Naruto taky. Zavedou ji k Sasukemu do pokoje, kde na ni bude čekat ozbrojený arzeál lidí a pořádně jí to opepří.
Pokud nebude Ino chtít do pokoje, bude muset jeden z nich přistoupit a políbit ji, aby přestala odporovat.
Pokud budou chtít jít všichni, musí se jich nějak zbavit.
Vše musí být uchováno v tajnosti.
Příští čtvrtek se o to pokusí, teď mám chvíli klid. Deidara odešel za Temari a já zůstal v pokoji sám. Ticho bylo otravné a já měl chuť začít řvát, aby zmizelo. Ale pak jsem vyvalil oči. Přímo uprostřed místnosti stál můj mrtvý bratr a mračil se. Když promluvil, znělo to, jako by se jeho hlas ozýval ze všech stran zároveň. "Sasuke, ty přece nepatříš k sebrance, co je tady..." usmál se. "Vycouvej z toho zlotřilého plánu, dokud je čas... než bude pozdě."
"Ty tady nejsi, jsi mrtvý," zavrčel jsem, a on se vypařil. Ještě stihl říct čtyři slova, ze kterých mi stuhla krev v žilách. Slýchával jsem ji skoro pořád, každou hodinu každého dne v roce... tedy dokud ještě žil... jenže on už nežije. Vlastnoručně jsem ho zabil.
Přesto se mi slova stále ozývala v mysli. "Udělej mi radost, bráško..." šeptal hlas v mé hlavě.
A já věděl, že něco není v pořádku... se mnou. Mrtví přece nemluví. Začala mě bolet hlava z toho, jak jsem stále poslouchal dokola tu samou větu. "Udělej mi radost, bráško. Udělej mi radost, bráško!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aki-chan Aki-chan | Web | 1. září 2013 v 11:13 | Reagovat

Výborné a ten koniec trošku strašidelní.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama