Provoz tohoto blogu definitivně ukončen.

Má oči jen pro něj 1

30. srpna 2013 v 20:57 | Asway |  Má oči jen pro něj


Kapitola 1: Projekt do biologie
Kdy konečně upoutám její pozornost? Kdy si konečně všimne, že na ni pořád koukám?...nikdy. Je stejně tak nevšímavá, jako krásná. O koho se jedná? O Sakuru Haruno. Je to nejslavnější, nejhezčí a nejpyšnější holka ze školy. Má dlouhé růžové vlasy, zářící zelené oči a sladký úsměv, který hned přiláká všechny kluky. Až na jednoho.
Ten kluk, o kterém mluvím, je ten nejhezčí, nejchytřejší a nejslavnější kluk ze školy. Jmenuje se Sasuke Uchiha. Má uhlové vlasy a oči, stylově se obléká, ale s nikým nechodí. Ani nechce. Dokonce ho nezajímá ani Sakura. Často se o něm mluví, jako o panu Necitelném. Já být na jeho místě, užívám si obdivu ostatních. Samozřejmě se líbí všem holkám. Na tuhle školu chodí teprve měsíc. Přistěhovali se teprve nedávno.
A kdo jsem já? Jsem neobdivovaný, nepozorný a tichý kluk. S nikým se nebavím. Proto se s nikým skoro neznám. Nedokážu se soustředit na učivo, protože kdykoli, kdy je ve třídě Sakura, veškerá moje pozornost se na ni zaměří a nevnímám téměř nic. Na nikoho nežárlím, proč bych měl? I kdybych to dělal, Sakura stejně nikdy nebude moje. Jmenuju se Naruto Uzumaki.
Učitel práskne ukazovátkem do mé lavice. "Už jste se probral, Uzumaki? Běžte k tabuli a vypočítejte ten příklad!" zavelí. Odšourám se k tabuli, kde je nakreslený lehký příklad. Vypočítám ho a napíšu výsledek. Pak tiše zapluju do lavice. "Dobře." Učitel dále pokračuje ve vysvětlení. Nevnímám ho, nejsem v realitě.
Hned po matice máme biologii. "Tak, studenti. Do příště si na cokoli, co souvisí s biologií, připravíte referát. Ale budete pracovat ve dvojici, jaké to budou, to už jsem si vybral. Poslouchejte dobře," směje se učitel. Zbystřím, třeba budu se Sakurou. "Karin a Suigetsu, Hinata a Sakura, Rock Lee a Temari..." Takže nebudu. "Sasuke a Naruto,..." Takže jsem s tím nejlepším klukem.
Když zazvoní, hodlám co nejdřívě vypadnout. Poberu všechno co můžu a zdrhám pryč. Jako vždycky, jsem zbabělec. Pořád jen utíkám. Máme volnou hodinu, všechny věci hodím do skřínky a jdu ven. Sednu si v parku na lavičku. "Hej, Naruto!" zakřičí kdosi. Jako bych nevěděl, kdo to je. "Kdy chceš dělat ten projekt?" zeptá se Sasuke a přisedne si. Zamyslím se.
"Mě je to jedno," odpovím a pokrčím rameny. Nejradši bych ho ani nedělal. To ale nejde. Musím s ním spolupracovat, je to práce v týmu. Ach jo, to mám pech! Se Sasukem se vrátíme do školní budovy. Poberu si věci, obleču se a pak zaváhám. Není to poprvé, kdy zdrhám ze školy, ale stejně... není to učitelům divný? Nakonec zastavím Sasukeho. "Řekni učitelce, že mi bylo špatně..." a odcházím.
* * *
Čau Naruto!
Jak je? U nás dobře. Sami i já jsme se rozhodli, že tě navštívíme.Přijedeme za dva týdny v pátek, co ty na to? Vyhovuje? Moc mi chybíš, ale mám málo času a ani nevím, co bych psala. Měj se dobře,
Tvoje sestra Oniko.
Sestřička se zase ozvala, no super. Co jí jen napsat? Je toho tolik... Nakonec se rozhodnu nenapsat vůbec, zbytečně jí nubudu přidělávat starosti.
Biologie je za týden. Za sedm dní stihnu něco sesmolit... se Sasukem. Vlastně ani nevím, kde ho o výkendu najdu, dneska je pátek a nevím kde bydlí. Škoda, že jsem se nezeptal. Dám vyřit vodu na čaj a nudím se. Ach jo! Proč zrovna já musím mít tu smůlu a být NIKDO. Možná přece jen napíšu...
Ahoj Oniko,
Mám se fajn, škola v pohodě. Jen se trošku nudím. Moc se těším na Tvoji návštěvu, i na Samiho, jak dlouho jsem ho vlastně neviděl? A jak dlouho Tebe? Také mi moc chybíš, nemám se komu svěřit, všichni se na mě vybodli a já jsem teď sám. Vzpomínáš, jak jsem Ti vyprávěl o Sakuře Haruno? No, tak pro ni jsem stále vzduch. Teď děláme projekt do biologie a já jsem se Sasukem Uchihou. Není možná až tak špatný, jak jsem si myslel.
Dneska jsem zase zdrhl ze školy, ale kamarád vyřídil, že mi bylo blbě. Poslední dobou jsem moc citlivý na okolí. Asi blázním. Škoda, že tu nejsou naši, že? Teď bych je potřeboval.
Už se na Tebe móc těším!
Naruto
Otevřu skříňku a vytáhnu obálku a známku. Přeložím papír a opatrně jej do ní vložím, nechci nic potrhat. Podívám se na hodiny. Dneska už poštu nestíhám a navíc se mi nikam nechce. Pošlu to zítra cestou do školy. Zaliju čau vroucí vodou a postavím ho na stůl v obýváku. Sesuju se do křesla a nejspíš za malou chvíli usnu.
Probudím se opravdu nemocný. Mám vysokou horečku a je mi hodně špatně, mám pocit, že každou chvíli půjdu vyhodit ten čaj, co jsem vypil, na záchod. Možná i tu snídani. Nemýlím se, asi za tři minuty utíkám směrem k WC. Za chvíli vyjdu a v malém zrcadýlku v kuchyni vidím, že jsem celý zelený.
Lehnu si u sebe v pokoji do postele a snažím se nevnímat to horko a žaludek na vodě. Nedá se. O chvíli znovu utíkám na záchod.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama