Provoz tohoto blogu definitivně ukončen.

(Ne)rodiče 1

30. srpna 2013 v 17:56 | Asway |  (Ne)rodiče


Kapitola 1.
Před šestnácti lety...
Ve škole v Konoze byla jedna známá čtyřka: Hinata Hyuuga, Naruto Uzumaki, Sakura Haruno a Sasuke Uchiha. Vždycky nejlepší přátelé. Tehdy měli všichni čtyři jedenáct let a byli v páté třídě. Každý učitel hned věděl, kteří uličníci tamto okno rozbili, lavici zlomili a židli pomalovali.
Přesto je měli všichni moc rádi.
Před rokem...

Když se Hinata a Naruto vzali, Sasuke a Sakura jim to přáli, navíc, když se dozvěděli, že Hinata čeká děťátko. Když porodila holčičku, dohodli se, že se bude jmenovat Ninata, zčásti po otci, zčásti po matce.
Několikrát se pokoušela Hinata dát Sakuru a Sasukeho dohromady, ale nikdy se jí to nepodařilo. Sakura začala Sasukeho nesnášet, kvůli tomu, jak střídal ženy jako ponožky, Sasuke nesnášel Sakuru za to, jak mu všechno vyčítala. Tak se tihle dva rozhádali.
Sakura dokončila vysokou školu a dala se na právničinu. Stále nenašla toho pravého, jen stupidní náhrašky správného chlapa. Tak prostě přestala hledat a čekala, jestli se někdo ukáže. Tak trošku se jí líbil jeden doktor, ale netroufla si ho zbalit.
Sasuke také dokončil vysokou a vydal se na právničinu, nicméně nepřestal pokračovat ve svém koníčku: sbalil holky, vyspal se s nimi a tím to všechno skončilo. Žádné závazky, nic. Vyhovovalo mu to tak.
Hinata a Naruto dokončili oba vysoké, Naruto se věnoval Biologii, Entomologii a tak, Hinata se zabývala knihami a spisy. Oba velmi milovali svoji dceru Ninatu a rozmazlovali ji.
Všichni čtyři se scházeli na různých večírcích a oslavách, jelikož žili ve stejném městě. Konoha všem vyhovovala.
Když Ninata oslavovala první rok, pozvali Sakuru i Sasukeho, děti ze sousedství, sousedy a všechny, kdo měli Ninatu rádi na velikou oslavu. Dort samozřejmě udělala Sakura, jelikož byla v pečení nepřekonatelná.
"No podívej, Ninato, kdo přišel! To je teta Sakura, no podívej! Koukej!" usmála se na svou dceru Hinata a podala ji Sakuře, která ji s radostí pochovala.
"Ta už vyrostla!" ozvalo se ode dveří. "Můžu si ji taky pochovat? Tu velkou holku!" Sasuke se na maličkou zazubil a už ji chtěl vzít Sakuře z rukou. Ta mu to ale nedovolila.
"Co kdybys počkal!? Teď ji mám já!" zavrčela růžovláska nebezpečně a pohupovala s malou v náručí.
"Ježišmarjá, se nepos- ... eh, nepicni," opravil se Sasuke rychle, když viděl vražedný pohled Sakury.
"To se nemůžeš chovat alespoň před Ninatou slušně?!!" zařvala na něho Sakura.
Sakuře z náručí.
"Hej, co kdybyste si udělali vlastní dítě a netahali se o Ninatu, jako o pečenou kýtu?" uslyšeli přicházejícího Naruta.
Součastnost...
Sakura zrovna mluvila s důležitým klientem, který měl soudní spor s manželkou ohledně placení alimentů, když přišla její kamarádka Ino a řekla jí, že jí volají nějací lidé a ptají se po ní.
Sakura se rozloučila s klintem a běžela k telefonu.
"No, slečno Haruno. Vaši přátelé, Naruto a Hinata Uzumaki měli dopravní nehodu.. a... mohla byste přijet k nám na policejní stanici?"
***
Sakura tomu nemohla uvěřit. Ne, to nemůže být pravda, pomyslela si.
Naruto a Hinata byli mrtví. Narazil do jejich auta kamion a oni se převrátili. Když je hasiči vyprostili zpod sešrotovaného auta, už ani jednomu z nich nebilo srdce.
"Našli jsme u slečny Uzumaki vaše číslo v peněžence. Domnívali jsme se, že jste byla její kamarádka, tak jsme vás zavolali..." mluvila k ní policejní psycholožka jemně. "Nicméně, řešíme teď, co s jejich dcerou. Prozatím jsme ji dali do dětského domova, než se to vyřeší. Za chvíli by měl přijít notář a vše se zajistí, jak má."
"O-ona s nimi ne-nebyla?" zavzlykala Sakura a utírala si slzy do rukávu.
"Ne." Žena ji zavedla na chodbu a odešla dělat si svou práci.
Sakura seděla na lavičce na chodbě a zírala do prázdna. Uvědomila si, že teď musí uvažovat racionálně. Uslyšela rachocení motorky a podívala se ven.
Sasuke si sundával helmu a spěchal dovnitř. Zřejmě i jemu zavolali.
Sakura mu běžela naproti a prudce ho objala. Ten zaskočeně opětoval objetí a hladil ji ve vlasech, konejšil ji, přestože i jemu bylo nanic. Už z jejích slz poznal, že Naruto a Hinata jsou mrtví a jeho mozek přestal pracovat. Myslel si, že je všechno ztracené, ale vybavil si, že kdyby tady Naruto byl, jistě by řekl: 'Hele, kluku, začni se chovat jako chlap a postarej se o Sakuru'.
Tak znovu mozek zapnul. Zrovna vešel dovnitř i notář s litujícím výrazem a pozval je do policejní kanceláře, kde se oba posadili, držíc se za ruku, i když normálně by to jistě neudělali.
"Když sepisovali Hinata a Naruto záveď, všechno, svůj dům, auto a úspory převedly na vás dva. Ovšem, svoji dceru Ninatu... jednoduše, máte se o ni postarat vy dva." Shrnul to notář Nagwatake, jak přečetli na jmenovce.
"Počkat, počkat, počkat!" vykřikli oba naráz a vymrštili se téměř ze židlí. "My nejsme manželé, snoubenci ani pár! Nežijeme spolu!"
"To nevadí, ovšem doporučil bych, aby jste zatím oba pobývali v domě rodiny Uzumaki. Víte, aby nepřišla do cizího prostředí. A buďte alespoň chvíli všichni pohromadě. Nedovolte, aby Ninata ztratila další lidi, které má ráda." Nagwatake se povzbudivě na oba usmál a vytáhl papíry. "Oba to tady podepište. Vy, slečno Haruno tady," ukázal na řádek, "A vy, pane Uchiho, zde." Potom papíry schoval do kabely. "Ninata je zatím v Dětském domově a můžete si pro ni přijet až ráno. Přece jenom je už večer. Oni se tam oni jistě dobře postarají."
Pak všichni odešli ven a Sasuke svezl Sakuru na motorce k domu Naruta Uzumakiho. Tam dneska nejspíš přespí, kdyby jim volali na telefon v tom domě. "Přenechám ti pokoj pro hosty a já se vyspím na gauči v obyváku..." povzdechl si Sasuke.
"Jestli chceš, můžeš přespat u nich v ložnici," navrhla.
"Ne, to fakt ne..." ušklíbl se.
***
Ráno zazvonil Sakuře budík už v šest hodin ráno, jelikož si na internetu v mobilu večer zjistila, že v sedm hodin Dětský domov otevírá a oni si mohou přijít pro Ninatu přijet.
Osprchovala se a bohužel si musela obléct stejné džíny, tričko a bundu, jako včera. V koupelně si půjčila Hinatiny šminky.
Najivně doufala, že si Sasuke také nařídil budík na šestou. Když vešla do obyváku, měl ještě půlnoc, pravidelně oddechoval a rozvalený byl po celém gauči, jako na manželské posteli, jen v kraťasách. Na chvíli zaváhala a zatřásla s ním. Spal dál, jen cosi neurčitého zahučel.
Tentokrát s ním zatřásla silněji. Malátně otevřel oči a podíval se na Sakuru, jako na mimozemšťana: "Co sakra děláš u mě... jo... už... už si vzpomínáááám," zívl a protáhl se. Smutně se zašklebil nad včerejškem, ale pak se rozhodl, že bolestnou minulost hodí za hlavu a bude se soustředit na budoucnost.
Podíval se na hodiny a zděšeně vykulil oči. "Proč mě budíš o třičtvrtě na sedm? ... Já vstávám obvykle na oběd..."
"Musíme zajet pro Ninatu, přece," připoměla mu Sakura. "Tak se laskavě obleč."
"Nevím, proč jedem tak brzo a navíc je tam teplo. Nevím, proč bych nemoh jít v šortkách," zašklebil se Sasuke.
"Protože je to daleko a ty mě tam ZAVEZEŠ... tak koukej vylézt z pelechu! Chtěla jsem vyjet už o půl..." Popadla Sakura polštář a práskla ho ním po rameni. "A není to brzo!"
S povzdechem se zvedl, když Sakura odešla do kuchyně. Hodil na sebe triko, na šortky, které měl místo trenek, si oblékl kalhoty. V předsíni si obul tenisky a zavolal na Sakuru, ať mu podá klíče od motorky, že si je nechal v kuchyni na stole.
"Ses zbláznil! Pro děcko jet na motorce! Neujeli bychom s ní ani deset metrů a už by nás zastavovali policajti!" zařvala na něho Sakura a hodila mu klíče od auta v garáži.
Sasuke si jen povzdechl a nastoupil do auta, počkal, až Sakura pozamyká dům, otevře garáž, vyjel ven, Sakura ji zase zavřela a nasedla vedle něj do auta.
Za chvíli už byli na silnici a Sakura nervózně podupávala o kobereček v autě. Sasuke to ani nevnímal a raději chtěl pustit nějakou hudbu, jenže sotva radio zapnul, zjistil, že bylo nastavené na maximum a on i Sakura poskočili, když se ozval na plný pecky tvrdý rock.
Sakura ho zeslabila a přepla stanici.
Za oknem se míhaly budovy, továrny, auta a někdy i řeky, když jeli po mostě. Ani jeden z nich nemluvil. Sasuke byl příliš ospalý a zničený na to, aby zahajoval konverzaci a Sakura zamyšlená nad jejich osudem a osudem dítěte, které jim bylo svěřeno. Ani ona neměla náladu kecat.
Sasuke měl poslední dobou perné období. V práci ho neustále sváděla a otravovala jedna ukecaná bosorka. Normálně by si nechal říct, ale jelikož to byla dcera jeho šéfa, mohl by to být později problém a on nechtěl přijít o místo. Kromě toho ho jeho kamarád Gaara už nepřišel navštívit do práce půl roku, ani se neozval...
Právě zastavoval u jedné z budov. "Jsme tady," oznámil Sakuře.
***
Ninata celou cestu domů řvala a Sakura ji nedokázala utěšit. "Proboha!! Jak se mám ku*va soustředit na řízení!" zavrčel Sasuke nebezpečně.
"Neklej před tím děťátkem!" práskla ho Sakura přes hlavu.
"Děťátko..? Spíš řvoucí monstrum..." zamumlal polohlasně. Sakura ho přesto slyšela, ale raději to nechala být.
"SASUKE! Ty nemáš zapnuté pásy!" vyjekla najednou Sakura, když si toho všimla.
"Neříkej mi, co mám dělat..!" ušklíbl se, když zastavoval u domu.
Ani doma nepřestala Ninata ječet, tak už to Sasuke nevydržel a vzal ji do náruče. Nikdy nikomu neřekl, že zpíval ve sboru, teda kromě Naruta. Zazpíval jí ukolébavku a Ninata brzy usnula. Uložil ji do postýlky.
"Nevěděla jsem, že umíš zpívat. Jak to, že to nevím?" zeptala se šokovaně.
"Tajil jsem to. Věděl to jen Naruto... Vzpomínáš na ty výmluvy, proč jsem s vámi každou středu nemohl na akce? Chodil jsem do sboru..." usmál se.
Sakuře svitlo. "Jo, vzpomínám. Bylo by fajn si zajet pro oblečení a věci, ne? Běž, jeď si pro věci. Já zatím pohlídám Ninu... eh... Ninatu."
"Dobře..."
Sasuke si vzal motorku a užíval si vanoucího větru, jak mu čechral vlasy. Trochu se mu odhrnulo tričko a ukázalo část tetování, které mu pokrývalo pravou půlku zad a část hrudi. Byl to černý čínský drak s ostrou katanou držící ve svých dlouhých ostrých zubech. Ocas se mu vlnil skoro až ke kořeni krku, ale hlava pokrývala záda. Z ostří katany odkapávala krev a stékala po lesklých šupinách dračího těla k první vlnce jeho dlouhého, protáhlého těla. Pod tím vším byl prastarý čínský nápis, který znamenal něco jako "dokonalý, bezchybný, nejlepší" a nad ním ještě jeden, který znamenal dívčí jméno. Nikdy nikomu neřekl, čí jméno to je a možná na to časem už i zapomínal.
Zastavil u svého domu a otevřel dveře. Přešel do ložnice a pohledem spočinul na posteli. Upravená, ustlaná, peřina nadýchaná a poštáře načechrané. Vzpomínal, kolik dívek a žen skončilo s ním na téhle posteli. Letmo se dotkl prostěradla a pak se otočil ke skříni, aby do batohu a tašky narval nějaké oblečení. Vzal si šest svých triček, troje tílka, troje šortky, šest triček a spodní prádlo s ponožkami. Vedle do tašky hodil spechový gel, gel na vlasy, houbu, žínku, antiprespirant, mužský parfém a taky deodorant. A nesměl samozřejmě zapomenout ani na své tři drahé šampóny a různé kondicionéry, mastičky, vodičky, elektrický holící strojek, čtyři hřebeny různé hrubosti a velikosti, dva kartáče a pěny a vonné olejíčky do koupele. Masážní olejíčky, krémy, pleťové masky. S váháním přidal ke gelu na vlasy i tužidlo a lak.
Přemýšlel, jestli se mu to vleze do nové koupelny. Doufal, že ano. Snad má všechno, když tak si pro něco příště zajede... Jen vybral kreditku se všemi penězi ze skrýše ve skříni a rozhodl se ještě zatelefonovat Gaarovi.
Ten to ale nezvedal, ozýval se záznamník. No nic. "Čau, Gaaro. Tady Sasuke. Zřejmě už si slyšel, co se stalo Narutovi a Hinatě. Složitě se to vysvětluje, ale oni to udělali tak, že teď se o Ninatu, jejich dceru musíme starat já se Sakurou. To je ta růžovlasá holka, jednou jsem ti jednou představoval. Kvůli prostředí pro to děcko teď budu bydlet v domě Uzumaki a u mě doma mě nehledej. Volej jen na můj mobil, ne na pevnou linku sem, dobře? Tak zavolej nebo se stav. Ten barák jsem ti ukazoval, ten obří, jak sis z něho dělal srandu. Měj se."
Pak popadl zavazadla a jel na motorce, jak kdyby se stěhoval na rok do Londýna.
Doma naskládal do policí v koupelně svoji kosmetiku a hledal vhodnou skrýš pro své úspory. Ach jo. Jako puberťák je strčil do ponožky a tu hodil do tašky pod postel.
Kde je Sakura? Zatím se neozvala, pomyslel si. Ninata spala jako špalek a Sakura na gauči také. Přece ji nenechám spát na pohovce, zašklebil se, vzal ji do náruče a donesl do hostiského pokoje na postel, aby se dobře vyspala. Podle tepla její kůže poznal, že má minimálně zvýšenou teplotu. Ze snu zakňučela.
S velkým odhodlaním si přilehl k ní a schoval ji před zlým světem ve svém hřejivém náručí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama