Provoz tohoto blogu definitivně ukončen.

Pan učitel Uchiha 10 - konečný díl :)

30. srpna 2013 v 17:22 | Asway |  Pan učitel Uchiha


Kapitola 10: Kniha
Ozvalo se zaklepání na dveře. Protáhl se a zvedl se z postele, na níž jsem dosud ležel, možná i na chvíli usnul. Pomalu přešel ke dveřím a otevřel je. Jak i trošičku čekal, stála tam Sakura, vypadala vyplašeně. "Můžu jít dovnitř?" řekla pisklavím hlasem. Nejspíš byla vyvedená z míry něčím, buďto ohromě hrozným nebo obrovsky úžasným.
Přikývl a pustil ji, aby si sedla do obývacího pokoje do křesla. Sedl si do druhého a mlčel, čekal že promluví ona. Odkašlala si. "Dnes ráno jsem byla v drogérii," začala tiše a v duchu se snažila uklidnit. Najednou nemohla pokračovat a tak zmlkla. Sasuke nechápal, proč mu něco takového říká. "No a?"
"Šla jsem si tam koupit... eh... těhotenský test." Vyvalil na ni oči, tak uhnula pohledem a dělala, že se dívá na koberec. "Doma jsem ho udělala... byl pozitivní..." zašeptala a schovala hlavu do dlaní. Sakura napjatě poposedla a pokračovala. "Promluvila jsem si s Hinatou a já jsem si uvědomila, že za žádnou cenu nepodstoupím interupci. Vím, že by to mělo být rozhodnutí nás obou... ale já se už rozhodla... a ať budeš říkat cokoli, můj názor to nezmění. Takže... chceš být se mnou a s dítětem nebo ne?" zeptala se a odhodlaně se mu podívala do očí. Viděla tam zmatek, ohromný zmatek a šok. Nejspíš takhle vypadala, když to zjistila ona. Nevyčítala mu, že na to nezareagoval nadšeně. Popravdě to ani nečekala, kdo by taky v jeho věku skákal štěstím? Navíc když je to tak komplikované... Zase jí přišla na mysl myšlenka, že ona je studentka a on její učitel. Jejich vztah byl tajný, nikdo kromě Hinaty, Ino a Itachiho o něm nevěděl. A tak by to bylo doteď, kdyby neotěhotněla. Takhle se to musí změnit. Ona za žádnou cenu nemůže vychovávat dítě v tajnosti. Také s ním nemůže chodit ven, bez toho, aniž by všichni věděli, kdo je otec, jinak by ji považovali za nějakou couru. Zase když to budou vědět, zkazí to Sasukemu kariéru učitele, a to teprve začal učit. Ale dítě potřebuje otce i matku. Kdyby s ní Sasuke něchtěl zůstat, nenutila by ho, ale bylo by lepší, kdyby souhlasil... s čím vlastně? Že všem vysvětlí, jak to mezi ním a Sakurou bylo? Že se stane otcem?
"Ach.. je to jisté, byla jsi u gynekologa?" dostal ze sebe končně. Potřeboval se přesvědčit.
"U něj jsem nebyla, ale chystám se tam jít teď. Půjdeš se mnou?" zeptala se tiše. Chtěla, aby byl u toho, až mu se 100% jistotou řekne, že je těhotná. Snad se alespoň na ni pak usměje.
Přikývl. Nasedli jsme do jeho auta a vyjeli.Celou cestu křečovitě držel volant.
Zatímco Sakura absolvovala prohlídku, seděl Sasuke v čekárně. Několik lidí na něj udiveně civěli, většinou to byli rodiče jeho žáků. Ignoroval je a soustředil se na jedinou myšlenku: Sakura a dítě. Nic nebylo důležitější.
Otevřeli se dveře. "Sasuke Uchiha, může jít, prosím, se mnou?" vykoukla sestřička. Už na začátku si Sasuke všiml, že po něm pokukuje, asi se jí líbí. To teď ale nehodlal řešit a rychle vklouzl do ordinace. Sakura seděla na židli proti doktorovi. Posadil se vedle ní.
"Takže mládeži," usmál se na nás přívětivě, "nevím, jestli to bude dobrá nebo špatná zpráva, ale jistojistě vím, že tady slečna Haruto těhotná není. Ty těhotenské testy, co jste si koupila," obrátil svou pozornost pouze na Sakuru, "byly nejspíš vadné. Spoustě žen se stane, že se těší na miminko a pak zjistí, že žádné nebude. Nebo naopak jsou zoufalé a pak zjistí, že k tomu nemají důvod.
Jelikož máte teprve sedmnáct, myslím, že je to vhledem k vašemu věku to nejlepší. Pro vás a vašeho partnera," mrknul na mě, "by bylo velice obtížné vychovávat dítě, když vy jste ještě nedostudovala."
Sasuke i Sakura se zatvářili zklamaně. Oba si už pomalu začali zvykat, že za pár měsíců už toho moc nepospí. Těšili se na miminko, i když si to navzájem nepřiznali. Přesto oba věděli, že tohle je to nejlepší, co se mohlo stát. Sakura může v klidu dostudovat a Sasuke pokračovat v učitelském povolání bez toho, aby se museli starat o dítě.
Z ordinace vyšli ruku v ruce. Už mu bylo jedno, co si pomyslí rodiče dětí. Věděl, že růžovláska potřebuje oporu, tak jí vyšel vstříc. Nastoupili do auta a vyjeli zpátky k domovu. Růžovláska radši zavolala Hinatě, která se jí snažila vysvětlit, že to je dobře. Děťátko můžou mít až dostuduje, nebo ještě později.
Seděli na posteli u něj v pokoji. Oba mlčeli, ani jeden neměl odvahu přerušit ticho, které mezi nimi zavládlo. Dívali si navzájem do očí a snažili se tam najít... co vlastně? Oba byli smutní, zklamaní, tak co hledali v očích toho druhého? To samé?
Natáhl k ní ruku a dotknul se její tváře. Jeho dotek byl něžný, chtěl ji ukonejšit, přestože i on by potřeboval pomoc. Chtěla se na něj usmát, ale nedokázala to. Nemohla předstírat radost, když to tak necítila. Místo toho vstala a sedla si mu na klín. Objala ho a políbila. Lehli si na postel a poddávali se vlnám vášně, které na ně každou chvíli narážely.
Dny pak plynuly jako voda. Než se kdo nadál, rozhlašoval Rock Lee, dobrý kamarád Naruta, že všechny, včetně učitele a Sakury, zve na svou oslavu narozenin. Bude slavit své sedmnácté narozeniny. I když byl Gaara podivín a nemluvka, měl mít ve stejný den osmnáct, tak mu Rock Lee navrhl, že by je oslavili jako dva oslavenci naráz. Kupodivu všech Gaara souhlasil. Tak začali narozeninové mánie. Kupovali se dárky oslavencům v různých obchodech.
Kromě toho se na veřejnost dostalo, že černovlasý učitel a růžovlasá studentka spolu chodí. Nikdo proti tomu nic nenamítal, kluci mezi sebe vzali učitele jako dalšího kámoše do party, i Naruto se s ním skamarádil. Stali se z nich dobří přátelé.
Vztah Hinaty a Naruta nabral na obrátkách. Oba byli šťastní, nejvíce však černovláska, která na to čekala tak dlouho. Po nějaké době dokázala Naruta trošičku změnit a ten se začal chovat více dospěle. Ale při každé blbosti, kterou vymysleli kluci ve třídě, nesměl nikdy chybět. Už měl takovou povahu a to nezmění ani láska Hinaty. Navíc ho má ráda takového jaký je.
Gaara přestal být smutný a po nějaké době se zamiloval do Ino, která, přes počáteční nervozitu a strach, mu to oplácela. Stal se z nich další zamilovaný páreček v téhle třídě. Říkalo se, že se do sebe zakoukali na oslavě Gaarových narozenin, blíž seznámil je Rock Lee.
Ino, Hinata a Sakura byly stále nejlepší kamarádky a k jejich potěšení se skamarádili i Sasuke, Gaara a Naruto. Všech šest se nyní setkává v restauracích a mluví spolu jako rodina.
Sakura se odvážila zavolat mámě a zjisila, že je šťastná. Našla si tam může jménem Florencio a žije s ním. V blízké době mají přijít zpátky do České republiky, kde je spolu máma seznámí. I ona je zvědavá na Sakuřina přítele.
Když se učitelský sbor, včetně ředitelky, dozvěděli o vztahu Uchihy s mladou Haruno, vyvolalo to údiv a šok. Nakonec však všichni, kromě Kakashiho, který stále prohlašoval, že je to nechutné a nemístné, dohodli, že to nechají být a lásce nebudou stát v cestě.
Ředitelka Tsunade nakonec usoudila, že křeslo ředitelky ji unavuje, a tak předala žezlo nad školou Kurenai, která o tento post velmi dlouho stála. Stala se z ní dobrá ředitelka, přísná, ale vždy soucitná. Žádný žák si nestěžoval, právě naopak. Tsunade se stala učitelkou a užívá si více volna.
Po sedmi letech

Šestka, která se skládala s Hinaty Uzumaki, Naruta Uzumakiho, Ino no Sabaku, Gaary no Sabaku, Sakury Uchiha a Sasukeho Uchihy seděla v restauraci a jedli oběd. Naruto vyprávěl historky a všichni se smáli. Jejich šestka se brzy rozroste o několik členů. Hinata byla už v pátém měsíci těhotenství. "Když to bude kluk, bude to Naruto a když holka tak Ninata," říkávala s oblibou svým přátelům. Ino byla v třetím měsíci a ještě to na ní ani nebylo poznat, ale i ona se svým přítelem se na miminko těšili.
Sakura byla v sedmém měsíci a čekala dvojčátka. Už věděli, že to bude kluk a holka. Vybírali jména a dospěli ke dvěma: Shanito a Shimby. Oba se už těšili na jejich příchod a Sakura už byla řádně zaoblená.
"Lidičky, když vzpomínám, jak jsme se vlastně seznámili, myslím, že bychom o tom mohli napsat knihu. Co vy na to?" smál se Naruto. Všichni přikývli. Bonďáček vytáhl z tašky přes rameno, kterou nesl Hinatě sešit a po dlouhém přemýšlení se dohodli, že hlavní postavy budou Sakura a Sasuke. Vzal do ruky pero a začal psát:
Kapitola 1: Nový učitel
Další nudný den na střední škole v tomhle zapadákově. Kluci si dělají legraci z učitelů, holky si věčně nanášejí další a další vrstvy lesku na rty. Šprti se učí novou látku z fyziky. Ozývá se smích a dupot nohou na chodbě...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama