Provoz tohoto blogu definitivně ukončen.

Pan učitel Uchiha 7

30. srpna 2013 v 17:05 | Asway |  Pan učitel Uchiha


Kapitola 7: U něj doma
Tentokrát navštívila jeho dům. V kuchyni se cítila nesvá a její pohled se stále stáčel na podlahu, kde předtím ležel Sasuke v kaluži krve. Obývací pokoj byl nádherně prostorný, zdobila ho dvě křesla, pohovka, plazmová televize a několik fotek, na kterých byl Sasuke ještě malý. Prohlížela si je se zaujetím. Pak navštívili jeho pokoj. Ten byl asi nejkrásnější z celého domu. Bylo uklizeno, postel ustlaná, na nočním stolku stál elektrický budík. Zdi byly světle modře vymalovány, skříně z lipového dřeva... Připadala si jako v ráji. Sedla si na postel a rozhlížela se kolem sebe. "Tak já jdu udělat nějaké jídlo, ty se tady mezitím porozhlédni," usmál se Sasuke a odešel do kuchyně.
Nemohla si pomoct a nakoukla do jeho skříně. Oblečení bylo porovnané. Na chvíli si na postel lehla a vdechovala jeho vůni, po které polštář voněl. Pak se zvedla a přešla do místnosti, která byla určena nejspíš pro hosty. I ten byl útulný, ale ne tak hezký, jako jeho pokoj. Na zdi visel barevný gobelín, který znázorňoval louku, na které se pásli jeleni a laně. Koloušci pobíhali okolo, pozadí tvořil jehličnatý les. Na obloze se objevovali červánky, slunce zapadalo.
Ucítila, jak něco nádherně voní z kuchyně. Když tam vešla, všimla si Sasukeho, jak připravuje nějaký pokrm. "Tak co, jak se ti tady líbí?" ptal se hned, jak ji postřehl. Chvíli přemýšlela.
"Je to tady moc hezké, hádám, že žiješ sám...?" zaměřila se na obrázek, kde ho viděla s nějakou dívkou. Ucítila žárlivost, ale snažila se ji potlačit a nedat ji nijak najevo. "Ne, jsem tu se svou pětiletou dcerou."
Vyvalila na něho oči. "Cože?" ptala se šokovaně. Když viděl její výraz, musel se zasmát. "Né, to byla legrace, děti nemám, jsem si tím jistý," uklidňoval ji rychle.
Zašklebila se. "To nebyla legrace, málem jsem dostala infarkt," zamračila se na něj a sedla si ke stolu. V tichosti se najedli, když položili talíře do dřezu, vytáhla si Sakura z tašky domácí úkoly a snažila se je co nejrychleji vypracovat. Sasuke jí řekl výsledky, ale ona si to stejně vypočítala sama. Pak se chvíli učila. Sasuke odešel mezitím do svého pokoje, unavovalo ho jen tak sledovat Sakuru, jak se dívá do učebnic a přemýšlí.
Když to měla Sakura hotové, rozhlédla se po kuchyni, zjistila, že tam Sasuke není. Nevěděla, kam šel, tak prohlédla všechny místnosti, až se k jeho pokoji. Jistě musí být tam, zaklepala na dveře. Otevřel jí, stál poblíž. Měl na sobě jenom kalhoty, zrovna se převlékal. Když uviděla, že je od pasu nahoru nahý, srdce se jí tak rozbušilo, že si myslela, že ho slyší. Zaznamenal její nervozitu a rychle na sebe hodil tričko.
Lehli si na postel a vychutnávali si přítomnost toho druhého. První přerušil ticho černovlásek. "Ty nemáš ráda děti?" zeptal se zvědavě. Vzpoměl si totiž na její reakci, když si vymyslel, že má dceru. Předtím se na tohle nezeptal, nenapadlo ho to.
"Ne. Připadá mi, že pořád jen křičí a pláčou. Bude to asi tím, že jako malá jsem musela sousedkám hlídat děti. Od té doby je nemusím..." odpověděla, dívajíc se na něco z okna.
"Já mám děti celkem rád... jinak bych nemohl pracovat ve škole," zasmál se, "Chtěla bys v budoucnu mít syna nebo dceru?" zajímalo ho. Chvíli mlčela, nechávala si to projít hlavou.
"Jako prvního syna, později dceru. Bylo by dobře, kdyby měla staršího brášku, který by ji ochraňoval. Ale chci je mít až tak za deset let. Teď bych... brr! To by nešlo. Teď bych nemohla být... máma..." otřásla se. "Co bys dělal kdybych byla těhotná?"
"Do ničeho bych tě nenutil. Byla bys dobrá matka. Ale kdybys to nechtěla..." odpověděl jemně, ale jak by se v takové situaci opravdu zachoval, neměl ponětí. Měla by dítě se svým učitelem... to by mu jistě zkazilo reputaci, a to teprve učit začal. Pomyslel si, jestli není moc sobecký, co kdyby ona dítě chtěla? Nebránil by jí. Na to ji má moc rád.
Už bylo osm hodin večer. Sakura se zeptala, kde je koupelna, musela se osprchovat. "Jaké chceš tričko? Černé nebo modré?" ptal se. Pokrčila rameny, tak jí hodil černé. Když uslyšel, že zapnula vodu, taky se zvedl a šel připravit manší večeři. Za chvíli to měl hotové a přemýšlel, nakonec se šel podívat, jak vypadá ve sprše. Jako každý kluk se jen juknul, když ji uviděl, úplně zrudl, ještě že ho nezpozorovala. Vrátil se do kuchyně, vzal talíře s jídlem a donesl je k sobě do pokoje. Nejlepší bude, když budou jíst u něj.
Talíře postavil na noční stolek a sedl si na postel. Podíval se na elektrický budík, ukazoval 20:19 hodin. Zaslechl, že voda už neteče. Za chvíli vešla Sakura dovnitř, na sobě jeho tričko. Mokré vlasy se jí lepily na krk, přesto byla nádherná. S úsměvěm se na ni podíval. "Navečeříme se?"
"Ty se nechceš jít vysprchovat?" divila se a úsměv mu vrátila. Nakonec jí dal za pravdu a brzy zmizel za dveřmi koupelny.
Zjistila, že připravil sendviče. Vypadaly opravdu božsky, už se jí sbíhaly sliny. Pak její pozornost upoutalo něco na podlaze. Zvedla to, byl to časopis - porno časopis. Málem vyprskla smíchy, má dělat, že to neviděla nebo mu to ukázat? Zvolila druhou možnost. Když slyšela, že se otevřely dveře do koupelny, začala dělat, že si časopis prohlíží. Vstoupil do pokoje. Měl na sobě tmavě modrou košili a černé tříčtvrťáky.
Zarazil se, co si to čte? Pak mu to došlo a on zrudl. Snažil se jí ho vzít, ale ona se se smíchem natáhla tak, že na něj nedosáhl. Stále rudý jako rak se přes ni naklonil, jednu ruku dal vedle jejího boku a druhou šahal po časopise. Pak si uvědomil, že to vypadá, jako by ji chtěl políbit a ztuhl. Ona mezi tím seskočila z postele a s časopisem v rukou utíkala do pokoje pro hosty a tam se zamkla.
Zaklepal na její dveře. "No tak... dej mi to..." prosil. Příště si bude muset dávat větší pozor, kam to dává.
Nechala se přemluvit a časopis mu podala. Rychle ho někam schoval. "Tak... a teď bychom se mohli navečeřet..." přerušil trapné ticho. Přikývla. "To bychom mohli."
Sedli si na jeho postel a dali se do jídla. Sakura se musela v jednom kuse přemáhat, aby se znova nerozsmála. Sasuke to vycítil a cítil se hrozně. Nervózně se usmál. "Zapomeneme na to, ano?"
Dělala nechápavou. "Na co mám zapomenout?" V duchu se bavila jeho reakcí, černovláskovy tváře znovu dostaly narůžovělý odstín. Sasuke se snažil uklidnit, dal hlavu do dlaní a zhluboka oddechoval. Objala ho. "Ježíš, buď v klidu, já už si na to ani nepamatuju..." zašeptala mu do ucha a políbila ho. Chvíli se jen tak objímali, potom si lehli na postel a snažili se usnout. "Děkuju," pokusil se usmát. "Chceš slyšet pohádku?"
Přikývla. "Byl jednou jeden učitel a ten přišel učit na maličkou střední školu. Chtěl mít klid, dálkově studoval vysokou školu. Hned první den uviděl růžovlasou dívčinu s nádhernýma zelenýma očima. Prohlížela si ho, tak si ji po škole zavolal, aby jí vysvětlil, že mezi nima nikdy nic nebude. Jenže ona ho políbila. Prvních pár hodin měl potom vztek, až pak si uvědomil, že se mu to taky líbilo. Pak jeli jako třída na výlet, kde se tak trošku sblížili, přestože to bylo proti jeho vůli. Později se ji snažil nějak okouzlit, jenže ona chtěla, aby byli jen učitel a studentka. Tak se pan učitel zhroutil a nechtěl už žít," sevřel ruce v pěst, když si na to vzpoměl. "Naštěstí ho ta okouzlující studentka zachránila. Od té doby si pomalu uvědomoval, že ji miluje, nechtěl si to ale přiznat. Když konečně uznal, že to je láska, musel se jít za ní domů podívat, byla nemocná, nebyla ve škole. Tam jí přiznal, že ji miluje, když se zavřela v koupelně," s úsměvem se na ni podíval. "Od té doby s ní chodí, ale neustále mu připadá, že se jeho milá snaží nebýt s ním v blízkosti, když se někdo jiný objeví. Když se ji druhého dne, kdy byla ve škole, snažil odvést domů, vyběhl ze školy zahořklý šedovlasý učitel a upozornil svého kolegu na to, že je divné, že veze domů studentku. Od toho okamžiku, se mu zdála divná, jakoby litovala toho, že s ním jela, ale raději jí to neřekl. Až teď se odvážil se na to zeptat a očekává odpoveď."
Sakura dlouho mlčela, nechala si to projít hlavou. Jemu to nevadí, ale co si to myslí, že by se ho stranila, když je někdo cizí v blízkosti? Jak jinak? Je to její učitel, tak musí počítat s tím, že kdyby to vyšlo najevo, byl by to skandál! Určitě by ho pak vyhodili ze školy, a to si rozhodně nepřála.
"Stranila jsem se tě na veřejnosti jen proto, abys neměl problémy," zamumlala rozespale. Políbil ji do vlasů a snažil se usnout, ale dlouho jen tak ležel a sledoval její tvář.
Ozval se budík. Rozespale se zvedl a vypnul ho. Rozhlédl se, Sakura stála vedle, už byla učesaná a převlečená, dokonce i namalovaná. Na tváři jí hrál úsměv. Vstal, protáhl se a šel do koupelny.
Sakura otevřela jeho skříň a podívala se, jaké kousky oblečení by mu mohla vybrat. Nakonec zvolila černé tričko s dlouhým rukávem a džínů. Veděla, že tohle mu bude sedět jako ulité.
Vyšel ze sprchy, když uviděl, že už má oblečení nachystané, zasmál se. "Tohle tričko jsem měl na sobě jen jednou, jak je to dávno! Skoro jsem na něj zapoměl..." oblékl se a prohlédl se v zrcadle. Musel uznat, že vypadal opravdu dobře, jeho samotného by tahle kombinace nenapadla. Poslední dobou nenosil skoro nic jiného, než košile.
Nasedli do auta a rozjeli se ke škole. Oba dva měli dobrou náladu. "Co plánuješ dneska dělat?" zajímal se černovlásek, sledujíc silnici před sebou. Jistě by nebyla ráda, kdyby do něčeho narazil nebo se dokonce s nějakým autem srazil... stejně tudy auta skoro neprojížděla. Sousedi je neměli a jen blázen by jel do těchto končin bezdůvodně.
"Chtěla jsem jít někam s Ino, možná Hinatou, jestli bude ve škole a nebude s Narutem..." odpověděla zamyšleně. Byla zvědavá, jestli jí Naruto navštívil nebo ne.
"Yamanaka a Hyuuga, říkám to správně, že? Obě dvě jsou krásné dívky, hádám jsou to tvoje kamarádky, můžeš mě představit?" řekl laškovně. Jako by je chtěl v nejbližší době sbalit. Sakura se rozohnila. "Sasuke!!" křikla na něj. "Opovaž si s jednou z nich něco začít!"
Smál se. "Neboj, to bych neudělal, mě zajímáš jenom ty... Haruno," dodal posměšně. Snažila se uklidnit, zase se jí posmíval! Už se jí to přestávalo líbit. Na tohle byla citlivá, neuměla si představit, že by Hinatu nebo Ino našla u černovláska doma... v posteli.
Když viděl, jak je zamračená, jednou rukou ji pohladil po tváři. "Promiň, Sak," omluvil se upřímně. Možná byly její kamarádky hezké, ale na růžovlásku neměly. "Nikdy bych to neudělal, slibuju..." zašeptal. "Tak se usměj, jinak budu nešťastný i já... lásko, notak!" Když se usmála, oddychl si. Myslel si, že bude trucovat.
Zastavil na parkovišti u školy a podržel Sakuře dveře, aby jako dáma vystoupila z auta, už mu bylo jedno, že všichni studenti i učitelé na ně zaraženě a udivěně zírají. Pro něj byla důležitá jen Sakura, pro tu by udělal cokoli. Možné i nemožné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama