Provoz tohoto blogu definitivně ukončen.

Pan učitel Uchiha 8

30. srpna 2013 v 17:07 | Asway |  Pan učitel Uchiha


Kapitola 8: Smrt je součástí života
Temari se dívala z okna a snažila se poslouchat, co učitel říká. Slyšela, jak si Hinata a Naruto vzadu v lavicích šeptají nežná slovíčka. Pokaždé, když se jí blonďáček dotkl, bodlo jí u srdce, jako by jí tam někdo vrazil dýku.Tak taková je láska, pomyslela si sklesle.
"Temari? Vnímáte mě alespoň trošku?" slyšela učitele Uchihu, jak se snaží probrat ji z tranzu, otočila se. "Výborně," povzdechl si. "Dávejte pozor." Pak pokračoval ve výkladu. Někdo za ní se zasmál, nejspíš to byl Gaara. Ten kluk jí vždycky naháněl hrůzu, když musela sedět vedle něj, cítila se nesvá. Přece když na ni promluvil, což se stávalo často, ucítila hřejivý pocit - alespoň někdo se o ni zajímá. Přesto když nemusela, neodpovídala.
Smutně stočila svůj pohled na černovlásku a chlapce s pomněnkovýma očima, kteří spolu mluvili několik řad za ní. Stejně věděla, že si vyznávají lásku. Hleděli si do očí a usmívali se, je Naruto šťastný? Proč nemůže být šťastný s Temari?
"Oni ti vadí, viď, chtěla bys s Uzumakim chodit," zašeptal Gaara a naklonil se blíž k Temari, aby ho slyšela, protože kvůli učiteli a ostatním žákům musel mluvit co nejtišeji. Mlčela, ale věděla, že má pravdu. Gaara pak mlčel, když o tom nechce mluvit, nemusí...
Zazvonilo, všichni se na sebe natěšeně podívali, už jen poslední hodina! Všimla si, že za černovláskou jde Sakura, co jí asi chce? Chvíli spolu mluvili, na chvíli se do jejich debaty připojil i Naruto. "Tak jo, uvidíme se před školou," slyšela růžovlásku, která se už měla k odchodu, aby je nechala samotné. Takže někam jdou. Na nějaký výlet, možná nakupovat. Viděla, že jde ještě za Ino, asi pojede s nimi. Ušklíbla se.
Do třídy vstoupil učitel Hatake. Přísně si změřil všechny studenty a pak cosi zamumlal k Uchihovi. Ten jen přikývl a povzdechl si. Pak šedovlasý muž zmizel stejně rychle, jako se tu objevil. Temari to bylo jedno. Neměla důvod, proč se zajímat o nějaké blbosti okolo učitelů.
Právě počítala nějaké příklady z matematiky. Všechny až na jeden zvlásla rychle. U toho posledního málem padala do mdlob, ale i ten nakonec spočítala. Sešit odevzdala jako pátá, to ji zarazilo, obvykle byla hotova první. Když se vrátila, našla na lavici nějaký zmuchlaný papír, rozložila ho. Vím, že jsi do Uzumakiho blázen, tak proč mu to neřekneš? G.
Hned jí bylo jasné, že to je od Gaary, ale neodpověděla, ani nijak nedala najevo, že to našla. Ze zadních lavic slyšela smích a otočila se. Došlo jí, že to nebyl smích, ale hihňání ostatních holek, protože Hinata a Naruto se tam líbali. Temari vhrkly do očí slzy, utřela je a snažila se uklidnit, tohle ji dostalo. Nečekala, že se budou líbat ve třídě.
Než si jich stihl Sasuke povšimnout, už byli od sebe a jen se usmívali. Temari se udělalo špatně, strašně špatně. Učitel uviděl, že je strašně bledá. "Temari, je vám dobře?" zeptal se starostlivě a prohlédl si dívku od hlavy a ž k patě. Očividně ji něco trápilo.
"Je mi blbě," zamumlala tiše, že ji sotva slyšel. I když sípala, měla Temari nádherný hlas. Pár kluků se otočilo, ale když uviděli Temari, znechuceně se odvrátili. Každý věděl, že je lepší si s ní nic nezačínat.
"Jestli to zvládnete, můžete jít domů," usmál se na ni povzbudivě černovlasý učitel. Přikývla a sbalila si věci. Ani se nerozloučila, jen tak odešla pryč.
Sakura nasedla s kamarádkami do Narutova auta, slíbil, že je do města odveze. Pomalu vyjel na silnici. Hinata seděla s ním vpředu, Ina a růžovláska vzadu, ale nijak jim to nevadilo. Za chvíli měli městečko za sebou.
"Co ty a Uchiha?" šeptla jí Ino do ucha. Pokrčila rameny, nechtěla o tom mluvit teď, když je tu Naruto. Mohli by se to pak dozvědět ostatní a byl by na světě malér.
Cesta ubíhala pomalu. Mlčeli, nevěděli o čem si povídat. Sem tam kolem nich projelo auto, někdy dokonce autobus. Jednou se před nimi objevili stopařky, ale Naruto nezastavil, jen nepřítomně hleděl na silnici. Růžovláska se někdy až bála, jestli dává pozor kudy jede.
Po nudné hodince a půl konečně uviděli veliké město, do kterého se chtěli podívat. Auto pomalu zastavilo u jednoho z obchodů. Děvčata vystoupila. "Já budu tady ve městě, až se budete chtít vrátit, Hinata mi zavolá. Dojedu pro vás," usmál se na ně a vyjel na silnici. Jen co se vůz ztratil z dohledu, ptaly se kamarádky vyplašené růžovlásky, jak je to s ní a milým učitelem.
"Co by bylo...?" mrkla na ně Sakura a začala vyprávět, jak se navzájem navštěvují, dokonce jim pověděla, jak došlo k vyznání lásky. Někdy se začervenala, jindy rozesmála. Když došla řeč na porno časopis nalezený u něj v pokoji, vyprskly smíchy všechny tři. "To jste měli vidět, jak byl vyvedený z míry," poznamenala Sakura.
"Máš jeho číslo?" ptala se Ino.
Zavrtěla hlavou. "Jen co ho uvidím, požádám ho o něj..."
Vešly do jednoho, luxusně vypadajícího, obchodu. Hned k nim přistoupila mile vypadající paní, usmívala se a přivítala je v obchodě. Sakura šla do oddělení mikin, byla tam jedna, která se jí líbila. Ovšem byla velmi drahá. Než se stihla rozhodnout, jestli přece jen utratit úspory, táhla ji Hinata někam úplně jinam. "Podívej na ty sexy hadříky!" ukazovala na černé, tygrované a tmavě modré, krajkové spodní prádlo. "Určitě by se učitelíčkovi líbilo, ne? Koupím ti ho jako dárek k tomu, že sis našla partnera... a neodmlouvej! Já ti ho stejně koupím!" zasmála se, když viděla Sakuřin výraz. Byla zvědavá, jak se Sasuke zatváří, až ji v tom uvidí. Koupila jí jedny černé a jedny tygrované.
Mezitím se dostavila Ino a když uviděla, co kamarádky koupily, obdivně pískla. Pak ji něco napadlo a s nápadem se svěřila holkám. Nechají Naruta, aby je odvezl k Sakuře domů. Tam se oblékne do nového oblečení a ony ji namalují a načesají. "Pak budeš vypadat jako bohyně!" usmála se blonďatá dívčina. Hinata souhlasila.
Prošli ještě pár obchodů, kde si Sakura, sama za své úspory, koupila černé kozačky. Už si plánovala, jak v nich bude chodit do školy. Černovláska zavolala Narutovi, ten se za pár minut objevil i se svým autem. Nasedly a potutelně se usmívaly.
Po dvou hodinách, kdy veškeré vyprávění zastával Naruto, se konečně dostali k domu Sakury. Zaparkoval, lípnul svojí přítelkyni pusu, rozloučil se a už byl pryč. Vešly do domu a růžovláska znervózněla. "Buď v klidu, to zvládneš!" uklidňovaly ji kamarádky, zatímco stály za dveřmi, jelikož se Sakura převlékala. Když vyšla ven, holky zvedly palce nahoru. "Vypadáš báječně... a teď si sedni sem!" rozkázala Ino a ukázala na židli. Sakura poslechla. Hinata ji malovala, blondýna jí dělala vlasy.
Stála před zrcadlem a šokovaně se do něj dívala. Hleděla na sebejistou, nádhernou kočku, která zajisté ví, co chce, a je schopna udělat všechno pro to, aby to dostala. Její zelené oči zářily energií, roztomile růžové vlasy byly rozpuštěné. A třešnička na dortu byly kozačky, které si nasadila, aby v pohodě přešla k ulici jeho domu. Kamarádky tleskaly. Nezapoměli ji ještě navonět a popřát jí hodně štěstí.
Tiše přešla ke dveřím jeho domu, bylo odemčeno. Opatrně našlapovala a zjistila, že si čte nějakou knihu u sebe v pokoji, leží na posteli. To je ono. Otevřela dveře a Sasuke k ní vzhlédl. Uviděla jeho šokovaný pohled. Pomalu přešla, stále v botách až k němu a sedla si na okraj postele. "Chyběl jsi mi," přiznala tiše a naklonila se pro polibek. Oplácel jí ho více než ochotně a odložil knihu na noční stůl.
Její ruce mu vjely do vlasů a ona slastně vzdychla. Pomalu sjel až k jejím botám a sundal jí je jedním pohybem ruky. Pak se útokem vrhl na její krk a nepřestal ho laskat, dokud se na něm neobjevil nafialovělý flíček. Připadala si jako v ráji. Nevnímala ani to, kdy jí svlékl černé spodní prádlo.
Temari seděla na kraji skály. Kdyby tu s ní byla matka, jistě by ji napomenula, že může spadnout dolů a zabije se. Jenže to ona chtěla. Před chvílí se dostala do svého podvědomí, tak jí to alespoň řekl ten chlapec ve snu. Říkal, že všechno bude dobré, ale Temari mu nevěřila. Nic nebude dobré. Už nikdy.
"Nedělej to," ozvalo se za jejími zády. Otočila se. Stál tam Gaara. "Máš celý život před sebou... Temari, víš, jak by se tvoji rodiče trápili, kdyby tě někdo našel mrtvou? Jistě by je to moc ranilo, to chceš? Nemůžeš zahodit něco takového, jako je život, jen kvůli lásce! Zvážila jsi to dobře? Víš, co děláš?"
Přikývla. "Moc dobře." Pak se zarazila. "Gaaro? Nic Narutovi neříkej, slib mi to."
"Slibuju..." řekl tiše a obrátil se, protože Temari ze skály skočila. Padala do hlubin noci.
Gaara se jen smutně podíval za dívkou, kterou miloval, a která právě spáchala sebevraždu. Už nikdy ji neuvidí, jak se zamyšleně dívá z okna, nebo jak závistivě kouká na Hinatu. A to jen kvůli blonďákovi, který byl a je jeho nejlepší přítel. Neměl mu to za zlé, to Temari se rozhodla řešit to takhle.
"Smrt je součástí života. Ty jsi skončila svůj život předčasně," zamumlal. "Přesto jsi zvolila cestu, která se ti zdála nejlepší. Sbohem, Temari. Já na tebe budu vzpomínat..."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama