Provoz tohoto blogu definitivně ukončen.

Téma týdne - Bezdomovci

31. srpna 2013 v 15:09 | Asway |  Téma týdne
Takže jsem se k tomu dokopala. A jo, mám na vás prosbu. Všechny reklamy pište pod článek Vaše Reklamy, svatý otče. T_T Na to byla ta rubrika vytvořena!

Bezdomovci


V každé vesnici, v každém městě se najde pár lidí bez střechy nad hlavou. Někdy si za stávající situaci mohou sami svým počínáním, mnohdy za to může krize a nedostatek práce v téhle proklaté republice. Ve zprávách se neustále dozvídáme o případech v zimě mrtvých lidí, protože jednoduše neměli kam v skoro čtyřiceti pod nulou složit hlavu a tak spali někde pod širým nebem na sněhu, kde na ně ještě kolikrát padaly další a další sněhové vločky. Většinou za to může zápal plic. Někdy za to ale nemůže roční období, ale také jiní občané, což mě upřímně děsí. Jak vůbec někdo může jen tak přijít a nějakému chudákovi nakopat naprosto bezdůvodně, prostě protože se mu chce?! To vám tak překážejí? Já vím, zrovna nejlepší pocit to není, v noci nebo brzy ráno, když je ještě tma, kolem nich procházet, ale pokud mě nenapadne nebo se mě nepokusí okrást, tak ho prostě nechám být, no ne?
Kdybyste se dívali někdy na zprávy nebo četli noviny, tak zjistíte, že i spousta takových lidí má dobré srdce. Například když nedávno zachránili nějakou čerstvě narozenou holčičku, kterou matka vyhodila do popelnice. Kdyby se byli o ni nepostarali, tak by někde zemřela a nyní by nemohla spokojeně čekat na náhradní rodinu, která si ji jednou adoptuje. A to není ojedinělý případ. Kdybych měla všechno vypisovat, zřejmě bych se nevešla ani do těch 40 000 znaků, které jsou na blog.cz povoleny a bolely by mě z toho ruce.
Ano, ale máte trochu pravdu. Je mi známo pár případů, kdy tito lidé přepadnou chodce, aby jim ukradli peníze nebo něco, co by se dalo zpeněžit. Ale zapomínáte na to, že tohle nedělají jenom bezdomovci, ale i lidé, ktaří domov mají! Co je víc pravděpodobnější: ža vás napadne v parku bezdomovec nebo nějaký patnácti-letý pacholek, který ještě nedostudoval základku a už si o sobě myslí bůhví co?
Já prostě tyhle lidi odsuzovat nebudu. Nemůžu nikdy vědět, jak se do téhle smutné situace dostali, protože ne vždycky je to jejich vina a tedy bych si je znenáviděla docela neprávem, nemyslíte? Někdy se mi možná stane, že zkolabuju na ulici a jeden takový člověk mě zachrání, ne jako ti chodci okolo, ti jsou schopní se na mě i kolikrát vykašlat a nechat mě tam umřít. Pár z nich by mě do toho ještě okradlo.
Nemyslím si, že je nutné na tyhle lidi nadávat. Radši prvně uvažte, co o nich vypustíte z pusy, protože i vy se jednou můžete dostat do této situace a nevím, jestli vás povzbudí, když kolem vás, prosících o pomoc, někdo projde s: "Smrdíš jako hovado, vypadni ty zrůdo!". Toho jsem jednou byla svědkem a té paní mi bylo docela líto. Já taková nejsem, normálně je kolikrát pozdravím a špatnou zkušenost s nimi nemám. Spíš jim držím palce, aby se nějak postavili na vlastní nohy a pokusili se dát svůj život dopořádku, nejlépe bez zbytečných komentářů okolí.
Asway :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Saiko-chan Saiko-chan | Web | 2. září 2013 v 20:57 | Reagovat

Ahoj, chtěla bych tě přivítat v Uchiha Brothers Fan Clubu a poděkovat ti, za umístění klikačky na tvém blogu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama