Provoz tohoto blogu definitivně ukončen.

Téma týdne - Hipsteři

13. září 2013 v 23:35 | Asway |  Téma týdne

Hipsteři

Kdo to je?
Hipster je člověk, který je hlavně odlišný. Něčím je prostě jiný, než jsou ostatní, např. podváha, různé potravinové alergie, abstineství,... prostě mají nebo dělají něco, co ostatní ne. Platí u nich také pravidlo, že "Jsi to, co čteš, sleduješ a posloucháš.". Dávají svoji odlišnost najevo a přitom jsou na to pyšní, mnohdy až ostatními pohrdají.
Takový člověk něco tvoří - mixuje hudbu, dělá graffiti nebo aspoň píše nějaký blog, kam zaznamenává svoje postřehy. --->

Najdeme je hlavně na vysokých školách, oblečených do staromódních věcí (např. stará saka, upnuté kalhoty, šátky přes vlasy, ...), nosí dioptrické brýle s černými obloučky, většinou věci dávají do plátěné kabely přes rameno a vinylových desek. Nebo mají takové ty staré fotoaparáty. A papírové notesy.
Co se týče druhů škol, tak rozhodně ne Práva a Přírodní vědy, ale spíš Teorii interaktivních médií, Scénaristiku a tak.
Do školy dojíždějí starými prostředky - starým autem, na kole bez přehazovaček, někdy teda i vlakem, když to jinak nejde. Ale rozhodně byste u něj nenašli žádné supermoderní kolo za deset tisíc a víc.
Mnoho z nich má nějaké psychické problémy, i když je dobře skrývá pod "maskou na obličeji".
Hledala bych je asi někde v kavárnách nebo hudebních klubech. Možná tak trošku po barech.
Nesnáší zodpovědnost, televizi, fotbal, pravicové názory a hypotéky.
A co je to nejdůležitější, nikdy ti nepřiznají, že k hipsterům vlastně patří. Sami hipsteři totiž hipstery pohrdají.

Můj názor na ně
Když to tak shrnu, znám jednoho kluka, co by se tam mohl zařadit. Rozhodně splňuje snad všechny body uvedené výše. Kdysi jsem ho nesnášela, protože se díval na všechny tak povýšenecky a vždycky jsem se na něj šklebila, když jsem ho po půlroce viděla (jednou za půlrok přijížděl navštívit matku, chodil na vejšku trochu dál od domova).
Nicméně jak jsem trošku zestárla a v hlavě se mi to srovnalo kapánek jinak, přestala jsem se tím zaobírat. Došla jsem k názoru, že je to jeho život a že se mu do něj nemá cenu plést. Neřeknu mu "Ahoj", nekývnu na pozdrav, ale projdu kolem něj bez nějakého posměšku, jak to dělají mnozí. A s potěšením musím konstatovat, že když projde okolo ostatních, tak se pohrdavě uchechtne, zatímco u mě neudělá nic. A proč? Protože to asi pochopil. Já si nevšímám jeho a on mě. Taková vzájemná tolerance.
Z čehož vyplývá, že netvrdím, že tyto lidi nesnáším - to není vůbec pravda! Stejně tak bych mohla diskriminovat EMO a jiné styly, ale nedělám to. Naopak, kolikrát je mi těch "různých odlišných" líto, protože se k nim lidé chovají hnusně.
A moje rada na závěr: "Nechte takové lidi na pokoji a oni vás budou tolerovat." Jak jste sami četli, mám s tím zkušenost.
To je tak vše. Asway
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Wiky Dream Wiky Dream | Web | 14. září 2013 v 9:26 | Reagovat

Hipsteři,to je věc,kterou nikdy asi tak uplně nepochopím,ne že bych je chtěla nějak odsuzovat nebo tak něco,ale jen mi to prostě příjde zvláštní,je mi to vzdálené stejně jako třeba emo

2 Kačíí Kačíí | Web | 14. září 2013 v 14:37 | Reagovat

Znám dva a nijak moc ráda je nemám, ale každej je nějakej takže mi ani nevadí :D :D

3 vystrednosti vystrednosti | 15. září 2013 v 12:41 | Reagovat

Žvaníš!
Inu, nevíš, o čem žvaníš.
Já si pamatuji, že slovo hipster se užívalo již na konci 60. let minulého století. Zkus si zjistit, co tenkrát znamenalo, co obnášelo.
Nežvaň o k/converskách, či čem. Brejlích...
Hipsterství je stav myšlení, nikoli zevnějšku.
Typický hipster byl třeba Ludwig Wittgenstein, a ten se narodil v roce 1889!
Hispster je záměrný stav prožívaného bytí, nikoli holé postbolševické existence.

4 Asway Asway | Web | 15. září 2013 v 14:48 | Reagovat

[3]: Já jsem psala o tom, jak vypadají a jak se projevují hipsteři v dnešní době, nikoliv v historii.
A je rozdíl mezi tím, jak to vypadalo kdysi a jak nyní. Už vidím pana Ludwiga Wittgensteina, jak si nazouvá conversky a doplňuje to kreslením graffiti po domech :-D
Já si sama radši přečtu názor na lidi z této doby, než si pročítat nudná dějepisná data a učila se těžko vyslovitelná jména.
V textu jsem i okrajově zmiňovala, co se jim honí v hlavě, ale jelikož jsme, ani já, ani ty, hipsteři nikdy nebyli, těžko to posoudíme.
A než se vrátíš do 60. let minulého století, tak si uvědom, prosím, že je už století 21. a existuje cosi, jako možnost plně svobodně vyjádřit svůj názor ;-) Já to napsala, jak to vidím. Ty si to napiš, jak uznáš za vhodné. Ale toleruj můj názor a já budu tolerovat ten tvůj.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama