Provoz tohoto blogu definitivně ukončen.

Téma týdne - Potrat

6. září 2013 v 17:44 | Asway |  Téma týdne
Áno, skutečně dnes mám čas něco naplácat na téma týdne, které je mimochodem Potrat. Jsou to jen moje názory, tak je moc nekritizujte, stejně jako já nekritizuju ty vaše. Díky. Pokračování máte pod perexem :)

Potrat

Já na tuhle tému reaguji jako teenagerka a tohle bude čistě můj osobní názor. Nemíním nikoho soudit, nikým opovrhovat ani dávat kázání, protože jednoduše toho je všude plno. Na každém letáčku, u každé lékařské prohlídky, u každého druhého posezení s mamkou před televizí, nám dávají kázání: "Až začnete pohlavně žít, musíte být opatrní.". My to víme. Představte si, milí doktoři, rodiče, milé učitelky a jiní "poradci", že my si taky nepředstavujeme nejbližší budoucnost strávit s miminem v náručí a umíme být rozumné.

Ne všechny holky spí s každým na počkání a když už s někým spí, tak asi ví, že nechtějí dítě. Proto si ty blbé kecy můžete nechat na dobu, až o ně budeme stát (což s velkou pravděpodobností nebude nikdy). I když nám není, jako vám, tak už skoro v jedenácti víme co a jak. Jestli si myslíte, že téma "sex" je pro nás až do patnácti tabu, tak se mýlíte. Už i sexuální přednášku jsme měli v páté třídě, ale na internetu a celkově všude je toho plno natolik, že nevědět o tom do patnácti nic je téměř nemožné.
Máte pravdu, některé máme chyby. Buď nevydržíme čekat do patnácti (což se mi zdá pitomé, protože těch pár let snad počkáme, ne?), vyspíme se s někým, kdo nás hned po tom opustí (takových hnusáků je všude plno), vyspíme se s přítelem, protože nás do toho nutí (když nechce počkat, tak ať si trhne nohou!) a nebo to prostě neuhlídáme, vyspíme se na párty (bože, jak se může někdo zřídit až tak, že tohle udělá?) s bůhví kým a prostě skončíme s plodem v bříše. Jestli kvůli takovým hovadinám, tak máte pravdu, byly jsme docela nezodpovědné a blbé.
Ale někdy za to nemůžeme - co takhle prasklý kondom? To vám nic neříká? A za to opravdu nemůžeme, lidi. Tak nesuďte jen tak, když vidíte těhotnou 16-tku na ulici, aniž by jste věděli, o co vlastně jde a jak se dívka do takové situace dostala. A taky, u plození dítěte musí být dva ;-)
No, řekněme omylem (prasklý kondom, například) jsme v TOM. A co teď? První myšlenka, která napadne snad každou holku v téhle situaci - "Musím na potrat.". Pokud jí je šestnáct nebo i míň, studuje a její přítel taky, je to pochopitelné a snad i rozumné, než zkazit život sobě a tomu dítěti. Pokud budujeme kariéru a na dítě nemáme čas - budiž. Někdo nás znásilní - jasné. To jsou důvody, pro které je tohle poměrně jediné východisko. Jinak se mi potraty nelíbí, přece jenom, mohlo se narodit vaše vlastní dítě a hodně lidí to bere pomerně jako přímo vraždu.
Další je možnost, dát dítě na adopci. Ale já bych teda s břichem v šestnácti chodit nechtěla, nevím teda jak vy.
Narovinu vám říkám, že kdyby mi bylo šestnáct, já bych na tu interupci šla.
Ve všem je risk a tohle nevyjímaje. Každá operace může být nebezpečná, některé mnohem víc, než takhle.
ALE HLAVNĚ, LIDI - tohle je věc těch, kteří dítě splodili. Ne jejich rodičů, babiček, prababiček, matčiných kamarádek, ani drben ve městě! Tak nechtě rozhodnout JE a do ničeho je nenuťte. Oni snad ví nejlépe, jestli se o dítě dokážou plnohodnotně postarat... no ne?
Asway
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Inu~ Inu~ | Web | 6. září 2013 v 18:37 | Reagovat

To je úžasný článok.. Súhlasím s tebou :3 ja teraz rozmýšľam tak že naah, bábätko, to by som chcela :D tak ale všetky veci čo potrebuje a podobne na to nemyslím :D mám ešte čas.. ^^ neviem, či by som išla na potrat, ale súhlasím s tebou, že je blbosť vyspať sa s každým druhým :D a to, že téma sex je pre nás do 15 tabu je tiež trošku blbosť xD

2 Camellia Camellia | Web | 7. září 2013 v 21:56 | Reagovat

Já osobně jsem proti potratu, ale při znásilnění no newím. To bych možná schválila. Kdo by chtěl aby otec dítěte byl třeba nějaký hnusný čtyřicátník? Zrovna dnes jsem se dívala na film Matka v 16cti :D tam už v 16ti měla dítě.-fajn film. Ale jsem proti potratům a lidi by neměli soudit dřív než takové lidi poznají.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama