Provoz tohoto blogu definitivně ukončen.

Leden 2014

Ask

27. ledna 2014 v 19:14 | Asway
Ano, hádáte správně. Ne, že by mi zprávy od vás na email ze Zprávy autorovi vadily, právě naopak, ten zájem mě těší. Ale takhle musíte čekat na odpověď bůhví jak dlouho, navíc se v tom na emailu sama potom ztrácím a na některé dotazy možná zapomenu. A tady do rubriky Máš nějaký dotaz taky nic nepíšete, asi se bojíte, že bych viděla vaši přezdívku a IPéčko nebo co. :D
Takže jsem blogu založila Ask, ačkoliv sama jinak žádný nemám a ani nepotřebuju. :) Ptejte se na co chcete, pokusím se rychle odpovídat. Odkaz zde (a dám ho i nahoru k záhlaví):

ask.fm/narutofanfikce


Pět nejčastějších dějových chyb při psaní fanfiction

25. ledna 2014 v 22:43 | Asway |  Rady pro blogery
Každý, kdo píše fanfiction, možná udělá takovou měnší chybičku (stejně jako já, která sama sleduje, že v některých povídkách jich má tucty.. :D). Já na ně sama docela často narazím, takže mě napadlo pokusit se alespoň ty nejčastnější a základní vypsat. Týká se to pěti dějových chyb. Je to o některých povídkách na netu, neuvádím na ně odkazy a pokud sem zavítá jejich autor, neslouží to jako posměch, spíš dobrá rada. :)

Sasuke

5. ledna 2014 v 19:32 | Asway |  FanArty

Konnichiwa, drahoušci ^^

Dlouho jsem tu nebyla a mám náhodou obhajitelný vážný důvod, který vás nepotěší a v prvé řadě nepotěšil ani mě. Ano, ten přístoj na chytání wifi mám, o ten tu nejde.
Řekněme to stručně. Půjčila jsem na půl hodiny někomu PC a ten mi ho totálně zaviroval, jak, to nemám páru. Ale dokázal to. Nakonec jsem ho vyčistila, ale mezi tím. MEZI TÍM se mi SMAZALY všechny moje povídky (samozřejmě i všechny jiné věci :D), které jsem neměla zálohované na flashce. Já aktualizuji flashku tak jednou za měsíc (asi to udělám častěji -.-"), zálohuju všechno - doujinshi, povídky, ty obrázky k povídkám a všechno možné, co k blogu potřebuji.
Jaké jsou škody? Jeden skoro celý díl (Ne)rodičů (a to jsem se snažila dopisovat tu povídku T_T), zhruba půl dílku The Fate, dvě rozepsané (z toho jenda skoro dopsaná T_T) povídky na přání a celá, DOPSANÁ ItaSasu jednorázovka, což mě tak moc sere, až mám chuť tomu dotyčnému urvat hlavu. A pár stránek doujinshi.
Ponaučení zní, nikdy nepučujte svému kámoši počítač, ani kdyby mu jinak hrozilo propadnutí z informatiky a co nejčastěji si zálohujte své práce.
Tímto se tedy omlouvám za neaktivitu na blogu, emailu a skypu, protože jsem měla dost problémů. Od zítřka jsem zase živá. ^^
* * *
No, dost o tom. Ano, rubriku vidíte dobře - nakreslila jsem FanArt. Nic přelomového, jen jsem chtěla Sasukeho obrázek na zeď v pokoji.
Předkreslila jsem si pár náčrtků tužkou a pak jsem pracovala už jen s uhlem. Předem říkám, že je to bez předlohy a jen z paměti. Trvalo to cca tak tři hoďky s tím, že jsem se u toho koukala na telku :D Je to na A3 a focené mobilem s 8Mpx foťákem, jelikož skener ani nějaký super foťák nemám :D
A přešla mi po tom kočka, takže gomen :D A to vpravo dole v rohu je stín, někdo mi tam asi přešel, kdy neměl -.-"